Channel: sport-eredmenyek.hu» női tenisz

Babos Tímea a negyeddöntőben búcsúzott

$
0
0

Babos Tímea kikapott a román Simona Haleptől a negyeddöntőben pénteken a 235 ezer dollár (mintegy 53 millió forint) összdíjazású Hungarian GP női tenisztornán, így nem jutott a legjobb négy közé. A budapesti Római Teniszakadémián zajló verseny legelőkelőbben jegyzett hazai játékosa – aki 115. a világranglistán – a szerb Aleksandra Krunic (148.) és a 7. helyen kiemelt spanyol Maria Teresa Torro-Flor (71.) búcsúztatása után került szembe a harmadikként rangsorolt Haleppel (30.). A nyolcaddöntőben a szabadkártyás Bukta Ágnest (433.) búcsúztató rivális formájáról sokat elárul, hogy júniusban elhódította élete első és második WTA-trófeáját Nürnbergben és ‘s-Hertogenbosch-ban. A 21 esztendős constantai teniszező ezúttal is kiválóan játszott, de kitett magáért a 20 éves és egy WTA-tornagyőzelemnél tartó magyar lány is, aki az első szettben vezetett 4:2-re, utána azonban Halep egyenlített (4:4), majd 5:5-öt követően előbb elvette Babos adogatójátékát, utána pedig hozta a sajátját, ily módon a nyitószettet is megnyerve (7:5).A folytatás már egyoldalúbbra sikeredett, hiszen a magyar teniszező – miután visszabrékelt – csak 1:1-ig állta a sarat román ellenfelével szemben, aki innentől minden gémet begyűjtve 6:1-re hozta a második játszmát, így pedig a mérkőzést is. Babos tavaly már a nyitókörben búcsúzott a budapesti versenyen.